SALATALIK TURŞUSU YAPIMI

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur,Salatalık Turşusu Tarifi,Salatalık Turşusu Yapımı Oktay Usta,Sirkeli Salatalık Turşusu,Salatalık Turşusu Yapımı,Kornişon Salatalık Turşusu Yapımı... 

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur

Salatalık turşunu sevmeyen var mıdır biliyorum ama ben salatalık turşusuna bayılırım...Soğuk kış günlerinde kuru fasulyenin yanında olmazsa olmazlardandır salatalık turşusu.
Sadece fasulyenin yanında mı peki tabi ki hayır,mezelerde,salatalarda,közlenmiş patates ile ve hatta kısırda (ki muhteşem yakışıyor kısıra,denemediyseniz şiddetle denemenizi tavsiye ederim) bile kullanılmaya başladı.
Bu yüzden gerçekten  mutfakta aranan bir besin haline geldi.Şimdi bazıları "ne gerek var salatalık turşusu yapımına,marketlerde satılıyor zaten" diye bilirler,böyle düşünenler şunu unutmasınlar ki marketlerden aldıkları salatalık turşusunda ne ev yapımı lezzeti ve tadı bulabilecekler,nede nasıl,ne koşullarda yapıldığını bilmedikleri için içine sine sine yiyemeyecekler.
Kendi yaptığın salatalık turşusu gibi olur mu hiç,turşuluk kornişonu kendin beğendiğin gibi alırsın,malzemesini kendin koyarsın,en güzeli de hijyen konusunda aklında soru işareti kalmaz,katkısız ve sağlıklı bir besin tüketmiş olursunuz...
Bu yüzden hadi biz kendi salatalık turşumuzu kendimiz yapalım.

Salatalık Turşusu Tarifi İçin Malzemeler:


Salatalık Turşusunun Suyu İçin Malzemeler:

Salatalık Turşusu Yapımı:

Afiyet olsun :)

Etiketler: , , , , ,