Bebekler İçin Avokado Püresi Tarifi

Bebekler İçin Avokadolu Tarifler,Avokado Bebek Yemeği Tarifi,Bebegime Avokado,Avakadolu Bebek Mamasi Tarifi,Avakadolu Bebek Muhallebisi Tarifi,Avokado Püresi Tarifi,Avokado Püresi Nasıl Yapılır?...

Bebekler İçin Avokado Püresi Tarifi


Bebeğiniz İçin Şifa Deposu Avokadonun Faydaları:
Zengin vitamin ve mineraller içeriği sebebiyle yetersiz beslenenler için önemlidir.
A, C ve E vitamini bakımından zengindir.Lutein ve Glutathion gibi antioksidanlar içerir.
Kalp ve damar sağlığını korur. Kalp damarlarının daralması ve tıkanmasını önleyici özelliktedir.
Kandaki kötü kolesterolü düşürücü tekli doymamış yağlar içerir.
Diğer meyvelere nazaran daha fazla protein içerir.Asparagin, aspartik asit, glutamin ve glutamik asit gibi serbest aminoasitlere diğer meyvelerden daha fazla oranda sahiptir.Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
Yangı giderici ve nemlendirici özelliğiyle avokado yağı egzema ve sedef sorunları için faydalıdır.
Üreme sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.
Sahip olduğu doymamış yağ asitleriyle kolesterolün yükselmesini önleyici etkiye sahiptir.
Avokadonun yararları arasında zengin demir içeriğiyle kansızlığı önleyici etkisi de bulunur.
Sahip olduğu "protein, vitaminler, mineraller sayesinde, küçük çocukların ve hamile kadınların sağlıklı beslenmesinde yararlıdır".
100 gram avokado yaklaşık olarak 165 kaloriye sahiptir.Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır.
Avokado %30 oranında barındırdığı doymamış yağ miktarı nedeniyle vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
Avakadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.
Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olduğu kadar faydalıdır. İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.
Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini koruyan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avakado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.Şimdi dilerseniz "Avokado Püresi Nasıl Yapılır?" tarifimize bir göz atalım!..

Avokado Püresi İçin Malzemeler :
Avokado Püresinin Yapılışı:
NOT: Bu püreyi sadece bebeğiniz için değil demir kaynağı olduğu için hamilelik sonrasında biz Annelerin de bol bol tüketmesi gerekiyor size ve minik bebeğinize afiyet olsun ;)

Etiketler: , , , , , ,