KARADUTLU DONDURMA TARİFİ

Karadut Dondurması, Karadutlu Dondurma, Evde Kolay Dondurma Tarifi, Dondurma Nasıl yapılır?, Gerçek Dondurma Tarifi

karadut dondurması nasıl yapılır
Karadutlu Dondurma Nasıl Yapılır?
Sevgili takipçilerim,artık beni bir çoğunuz tanımıştır,kendim yapıpta beğenmediğim bir tarifi asla sitemde paylaşmam,paylaşmıyorum...sizlerden dondurma tariflerim hakkında bir çok teşekkür mesajları alıyorum,bu memnuniyetlerinizi yorum kısmına yazarsanız çok sevinirim.
Herkes dondurma tariflerime bayıldığı için kakaolu dondurma tarifi paylaşmamı bekliyorlar,çok yakında kakaolu dondurma tarifide paylaşacağım ama deneme aşamasındayım,yukarıda da söylediğim gibi içime sinmeden,işte budur demeden laf olsun diye tarif paylaşmak istemiyorum...
Çeşitli kayaklardan 4 adet kakaolu dondurma tarifi denedim ama dördüde içme sinmedi,şimdi İtalya-Romadan bir akrabam vasıtası ile kakaolu dondurma tarifi edindim,çok kısa zamanda yapacağım,merak etmeyin beğenirsem hemen sizlerde paylaşacağım...Neyse geçelim karadutlu dondurma tarifimize bu dondurmayı dut mevsiminde yaparsanız harika ötesi bir lezzet oluyor,hazır püre halinde satılan karadut püresiyle yaparsanızda güzel oluyor bu yüzden acaba hazır alıp yapsam nasıl olur diye endişelenmeyin çünkü gerçekten güzel oluyor,bu tarifi karadutu çok sevdiğim için bir kaç denemeden sonra bir kaç ilave ile ortaya çıkardım,ben çok beğendim umarım sizde beğenirsiniz,şimdiden afiyet olsun;)


Karadutlu Dondurma İçin Malzemeler:Karadut Dondurması Nasıl Yapılır?


Karadut püresi için: Karadutları çiğ olarak blenderden geçirip püre haline getirin. Delikli süzecekten geçirip çekirdeklerinin ayrışmasını sağlayın. çekirdekli olarak da konulur ama yerken çekirdekler rahatsız edebilir.
  • Soğuk kaymak veya kremaya şekeri ekleyip mikserle iyice çırpın.
  • 2 su bardağı karadut püresini ekleyip karıştırın. 8-10 tane karadutu doğrayıp ekleyin. Saklama kabına koyup dondurucuya kaldırın.
  • Saat başı dondurmayı karıştırın. 4-5 kez karıştırmanız yeterli olacaktır.
  • Tamamen donunca dondurma kaşığıyla alıp kaselere veya külaha koyarak servis edin.
Not: Karadut çiğ olarak dondurmaya eklenirse ve rengi çok siyahsa dondurmanın rengi mor olur. Haşlanmış karadut püresiyle yapılan dondurmanın rengi koyu pembe olur.

Afiyet olsun...

Etiketler: , , , , , ,