Salatalik (Kornişon) Turşusu Tarifi

Salatalik Kornişon Turşusu Tarifi
Salatalik (Kornişon) Turşusu Tarifi
Artık tariflerimi yapan kişier benim diğerleri gibi laf olsun diye abuk subuk tarifler paylaşmadığımı,her tarifimin özenle seçilmiş ve özel tarifler olduğunu anlamışlardır.
Bende bilirim diğer tarif siteleri gibi tarifin tadın bile bilmeden,denemeden,yapmadan sitede günde 3-4 tarif paylaşmayı... ama ben kendim yapmadığım,beğenmediğim ve yemediğim,yiyen insanların güzel olmamış dediği tarifleri asla paylaşmam,önce yapar kendim denerim,sonra insanlara denetirim,güzel tepkiler alırsam o tarif olmuştur ve paylaşılmaya hazırdır.
İşte şimdi paylaşacağım salatalık turşusu tarifide tam olarak böyle bir tarif,bu zamana kadar yaptığınz tüm salatalık turşusu tariflerini unutun,sizerle nefis bir salatalık turşusu tarifi paylaşıyorum,bu tarifte satalar asla erimeyecek ve kıtır kıtır olmuş salatalıklara bayılacaksınız,hazır aldığınız turşlar gibi açtığınızda o pis koku değil,mis gibi bir koku yayılacak...Hadi bu sene kansorejen poşetlerde ve bidonlarda yapılmış hazır turşu almak yerine,kendi yaptığın doğal turşuyu içine sine sine gönül rahatlığıyla ye...en güzel salatalık turşusu için şimdiden afiyet olsun...


Salatalık Turşusu İçin Malzemeler :

5 Kiloluk Bidon İçin(Siz daha az yapmayı düşnüyorsanız malzemeleri yarı yarıya kullanabilrsiniz) ;


Salatalık Turşusunun Suyu İçin Malzemeler ;


Salatalık Turşusunun Yapımı :
Afiyet Olsun...

Etiketler: , , ,